جوانه های سیاسی وبالندگی مازندران

برای اولین بار یک نماینده جوان از این تریبون سیاسی وعبادی به مشکلات کارگرانی (نساجی مازندران) میپردازد که مربوط به حوزه انتخابی وی نیست و این نماینده جوان از همه نمایندگان و مسئولین استانی کمک میطلبد که برای رفع مشکلات واحد های صنعتی تعطیل شده از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند.

 حضور 5 نماینده مازندران در فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی قطعا نوید بخش پیگیری مطالبات بحق کارگران از سوی موکلین بحق خود است که میطلبد این عزیزان با استفاده از نقطه نظرات نمایندگان کارگری در مراجع قانونی وتشکلات مردم نهادبا استفاده از تجربیات این خاک خورده های عرصه کاروتولید در جهت رفع مشکلات این قشر محروم وولایت مدار قدم بردارند.

 استفاده از تفکرات تشکلات غیر دولتی وngoها با داشتن افراد توانمند که انصافا در سطح کشور صاحب نظر واندیشه اند کمک گرفتن از رجال سیاسی مازندرانی در بدنه نظام و دولت که از چند صد هم گذشته است نسخه  ای است که میتواند این استان را از التهاب بدور کند .

 امروز با توجه به مشکلات اقتصادی کشور ،گرانی ونبود ها ،بیکاری وحضور خیل عظیم جوانان تحصیل کرده در این استان که خود استاندار اعتراف میکند در هر ملاقات مردمی بیش از نیم مراجعه کنندگان در مصلی های نماز جمعه جویا ی کارهستند وحاضرند به هر کاری دست بزنند ووقتی از باغدارها وکشاورزان میپرسی از گرانی کود،دستمزد کارگروواردات برنج ومیوه جات به مازندران مینالد و آنها را واداشته است که عطای کار را به لقایش ببخشند وظایف نمایندگان را بیش از بیش سنگین تر میکند و مردم هم از موکلین خود انتظار دارند که با همدلی به مطالبات بحق استان بپردازند.

 در سالهای گذشته مازندران در همه ابعاد سیاسی ،اقتصادی،اجتماعی و... میدان کارزاری شده بود که هرکس سهمی میطلبید ودر این سهم خواهی ها بیشترین آسیب را مردم دیدندوبس.

 وقتی این مازندران بعنوان تفرجگاه کسانی قرار میگیرد که برای تفریح وخوش گذرانی بیشترین ظلم را به مردم بومی میکنند واز اعتبارات استانی برای خوش گذشتن میلیون ها گردشگر هزینه میگردد و طی سالهای گذشته بر اثر سو مدیریت نشد که آنچه که مازندران حقش است به آن دسترسی پیدا کند نجوای نماینده جوان مازندرانی که بیاید فضای انتخابات را فراموش کنید وبه فکر مردمانمان باشیم باز بارقه از امید در دل پابرهنگان ومستعضفان روشن نموده است.

 با ید در مازندران فعل خواستن را به حرکت در آورد وبا استفاده از جامعه مدنیت وخردجمعی ویک دید فراجناحی بدور از باند بازیها وجناح بازی ها  به نداشتن ها پرداخت واز داشته ها پا سداری نمود و از ارائه آمارها بروی کاغذ به شدت دوری جست تا به مقصد اعتلای این استان زرخیز رسید.

 وقتی به قول بزرگان در استانی که جنگل،دریا،شالیزار،باغ ها وتوریست ومعادن غنی وجود دارد نباید از فقر وبیکاری گفت، پس باید علت ها را جویا شد ودر ارائه راهکار از صاحب نظران مدد جست

ایجادصنعت مرتبط با شرایط اقلیمی وجغرافیایی استان ،توسعه مشاغل خانگی و روستایی در تعریف صنایع دستی،ایجادبستر مناسب وفراخوان ودعوت از سرمایه گذارخارجی وداخلی در بحث توریست وگردشگری،توسعه شهرک های صنعتی وایجاد کارهای زیربنایی وزیرساختاردربخش راهسازی، ایجادبازارهای سنتی وبومی در سواحل ،ارتقاوایجادهتل وهتلداری دراقصی نقاط استان،معرفی مناطق بکر مازندران وایجاد استراحتگاه در این مناطق، ایجاد دامداریهای چند هزارراسی در مناطق یلاقی مازندران، گسترش باند فرودگاهی استان وایجاد بست بیشتربرای پرواز های داخلی وبین المللی، توجه به بنادروکشتیرانی استان،اخذ عوارض از تمامی ورودی های استان  و... همه این ها را میتوان در مازندران دید وپیگیری کرد ونمی از مشکلات را کاهش داد.

خدایا چنان کن سرانجام کار توخشنود باشی وما رستگار 

/ 2 نظر / 15 بازدید
علی

هیچ شهوتی بالاتر از شهوت تسلیم شدن نیست ...

آقای درخشنده تمامی مطالب جنابعالی دلسوزانه است ایکاش مسئولین از تفکرات شما درعرصه عمل استفاده کنند از دلسوزی شما برای مازندران ممنونم