چه زمانی باید ازخواب غفلت بیدارشد؟

این غافلین از این هم غافلند که آزمون آنان نیز در پای صندوق رأی است و در آنزمان باید در امتحانی که ملت و مردم از آنان می‌گیرند باید پاسخگو باشند و از این خواب غفلت با یک شوک بیدار خواهند شد و آنزمان باید پاسخگو باشند وقطعا تمامی معادلات آنان با هوشیاری مردم بهم خواهد خورد.

اینروز‌ها گروکشی و بگیر و بده‌ها مدلی جدید پیدا نموده است و تا چند ماه پیش اگر عزل و نصبی بصورت آشکار صورت می‌گرفت امروز با توجه به نزدیک شدن انتخابات بصورت موزیانه و چراغ خاموش زیر پای دیگران را خالی می‌کنند واین حرکات وعدم صداقت‌ها مردم را کلافه کرده است و آسیب پذیری شهروندان بیشتر از هر زمان دیگری ملموس و قابل تامل است.

اتفاقات تازه در شورای شهر ساری که اعضای آن تا چندی پیش با اخوت، دوستی و تکاپو برای عمرانی مرکز استان بر ترن پیشرفت و توسعه شهری سوار بودند و حرکت می‌کردند امروز قطعا خط ومش این شورا گریبانگیر افراد سیاسی و صاحب نظرانی قرار گرفته است که برای زیر پا خالی کردن رقبای انتخاباتی بلحاظ احساس خطراز میزان رای و یار گیری مسیر اصلی خود را عوض نموده است و از ریل اصلی خارج شده است و مسیری را طی می‌کند که تئورسین‌های شکست خورده و به هراس افتاده هدایت این ترن را می‌خواهند به دست بگیرند و به هر سوراخ سمبه‌ای سرکشی می‌کنند و برای خود لشکر انتخاب می‌کنند، غافل از اینکه این‌ها سیاهی لشکری بیش نیستند.

با هوچی‌گری وبکار بردن الفاظ قلمبه و سلمبه که نه تنها برای شهر خروجی ندارد بلکه اشاعه تفکرات جناحی و سیاسی بمنظور انتقام شخصی در پشت سهم خواهی مردم خود گناهی دیگر ونابخشوده‌ای است که برای گرفتن پست و مقام و با ارزان فروشی خود عاقبت اخروی خود را نیز فنا خواهند کرد و جامعه مدنیت نیز که داعیه آنرا داریم وبه مردم سالاری اصرار داریم به فراموشی سپرده می‌شود.

مطالبات اعضای شورای شهر ساری از شهرداری ساری حقی است حقیقت، ولی مصوبه‌ای که خود شورا تصویب می‌کند و امروز شهردار ساری باید مجری آن باشد آیا رفع تکلیف شورا تلقی نمی‌گردد؟

وقتی اعضای محترم شورای شهر خود اعلام می‌دارند بلحاظ ندادن اعتبار لازم از سوی دولت در خصوص پل ولیعصر ساری که جزء مصوبه سفر دوم هیئت دولت بود اجازه نمی‌دهند که این پل توسط هیچ مقام دولتی افتتاح گردد زیرا بیش از ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان عوارض شهرداری و پول شهروندان ساروی برای این پروژه عظیم هزینه شده است و تنها استاندار مازندران ۵۰۰ میلیون تومان به این پروژه کمک کرده است و خود شورا ادعا می‌کند که برای آزاد سازی زمین این پروژه بیش از ۸ میلیارد تومان هزینه شده است پس چرا به یکباره عقب نشینی می‌کنند وبجای درک متقابل نوک پیکان را به سمت شهردار ساری نشانه می‌گیرند و ابراز نارضایتی ازوضعیت موجود می‌کنند و در نطق خود اعلام می‌کنند اشکالاتی در نحوه اجراء و هزینه پل ولی عصر و غدیر وجود دارد در حالیکه انتخاب مشاور پیمانکار از سوی شورا و اعلام روز شمار یکساله از سوی ایشان انجام می‌گیرد و در افتتاح این پل در مراسمی با دادن پاداش به مهندس...... و شرکت مجری از سوی شورا تجلیل به عمل می‌آید.

در خصوص جابجایی مجسمه‌های میدان اما م که اعلام می‌گردد اینجابجایی بدون مصوبه شورای اسلامی شهر انجام پذیرفته است مگر این عزیزان فراموش کرده‌اند که مصوبه اینجابجایی طبق مصوبه ستاد احیاء انجام گرفت و پس از لابی‌های فراوان توسط ریاست شورا و شخص شهردار با ریاست دادگستری این مهم محقق نشد و علیرغم تاکید شهردار مبنی بر نصب این مجسمه‌ها درعمارت شهرداری با مخالفت شورا روبروگردید وهنوزهم اجرا نگردیده است که بر‌ای گواه آن می‌توان به کنده کاری درعمارت شهرداری سری کشید وبررسی کرد.
در اجرای شهر بازی مگر آقایان محترم اعضای شورای شهر فراموش کرده‌اند که خود سرمایه گذار را به شهردار معرفی کردند و آنهم وسط کار، کار را‌‌ رها کرد و هنوز هم پیگیر فراخوان سرمایه گذار برای این پروژه به هر دری می‌زند وحتی تا رامسر هم رفتند تا از سرمایه گذار تله کابین این شهر کمک بگیرند که آنهم محقق نگردید.
در بحث زمین‌های تصرف شده توسط دادگستری بد نیست اعضای شورا به آرشیو ومصوبه‌های خود رجوع کنند ومکاتباتی که تاکنون انجام گرفته را بررسی کنند و در یک نشست علنی و خبری اعتراض خود را از طریق رسانه‌ها نسبت به تصرف این زمین‌ها مگر اعلام نکردندو مگر دادگستری خواهان ارائه سند نبود که هیچ سندی ارائه نگردید.

در پروژه انتقال زندان و سایر بند‌ها قطعاٌ به همراهی مسئولین استان و حمایت اعضای شورا ختم می‌شود و خود داستان هفت من کاغذ را تداعی می‌کند.

آن چیزی که امروز برای شهروندان ساروی نگران کننده است وحدت و اخوت اعضای شورای شهر قربانی تفکرات سیاسی است که بیشتر از هر چیز به شهروندان و کندی اتمام پروژ‌ها می‌انجامد و شهرداری که از صبح الطلوع تا پاسی از شب پای کار است تا وظیفه محوله را بدون تمکین مالی به اتمام برساند و آبروی خود را گرو می‌گذارد امروز قربانی می‌گردد تا سیاسیون برای کسب مجدد صندلی سبز با ترفند و تفرقه بینداز و حکومت کن بار دیگر عوام را فریب بدهند.

ولی باید این افراد بدانند اعضای شورای شهر عوام نیستند بلکه منتخبینی هستند که تا کنون از هیچ تلاشی فرو گذار نبوده‌اند و قطعاٌ شهردار ساری نیز همچون یک سرباز پا در رکاب بوده است و هیچ گونه کم فروشی نکرده است و همواره خود را جزء اعضای شورای شهر دانسته است.
در شرایط کنونی امروزهمین تفکرات غلط ومیل ودست اندازی به مرکب ریاست وزیاده خواهی این استان را انگشت نما می‌کند ونارضایتی اقشار مختلف الخصوص جامعه کارگری که آن نیز قربانی سیاسیونی است که از بدوگرفتن کرسی به هرقیمتی حاضر نمی‌شوند این کرسی را‌‌ رها کنند وگوش شنوایی پیدا نمی‌شود مطالبات مردم رابشنود پس بیائید با صداقت با مردم برخوردکنیم وبا ورودبدون اجازه به همه لایحه‌های جامعه حق صیانت از نیروهای سالم را به نفع خود مصادره نکنیم. 
خدایا چنان کن سرانجام کار توخشنود باشی وما رستگار

/ 0 نظر / 19 بازدید