وعده های پوچ و توخالی و شکم گرسنه بازنشستگان نساجی مازندران

28 مهرماه روز خانواده و تکریم از بازنشستگان است در اینروز بازنشستگان گردهم می آیند تا گل و بلبل بشنود و شاهد اجرای برنامه های شاد ومتنوع باشند که الحق در مازندران از طریق هیئت مدیره کانون کارگری استان سنگ تمام گذاشته شد و در یک مراسم بی نظیر و بیاد ماندنی ، نزدیک به 2 هزارنفراز بازنشستگان و مستمریبگیران در بهترین نقطه مازندران یعنی بابلسر ودر باشکوهترین تالار استان یعنی رستوران میزبان گردهم آمدند تا با دادن شاخه های گل و خوش وبش های مخصوص این روز خدا قوتی به این ایثارگران وجانبازان عرصه کار و تولید گفته شود.

لبها همه خندان و چهره ها با ز شد واین دیدار پس از سالها بود که حادث میشد.

ولی در فردای آنروز کارگران بازنشسته نساجی مازندران با بیرق سیاه و دلی آغشته به غم در مقابل استانداری مازندران گرد هم آمدند و با فریاد گفتند وروی پلاکارد های خود نوشتند بس است وعده پوچ و بی سرانجام.

کارگران باز نشسته ایی که ملک سالهای جوانیشان برای خودشان خرج نمیگردد و گوشت قربانی یکعده شده اند و هرکسی از این گوشت قدرتش بیشتر است سهمی میبرد که خود کارگران کارد هایشان به استخوان رسیده است و کلام و نیازشان به فریاد تبدیل شده است.

وعده های پوچ و توخالی مسئولین و این دست کردن همه حاکی از شکم سیری و بی تفاوتی نسبت به مطالبه بحق کارگران بازنشسته نساجی مازندران است.

زمینی که متعلق به کارگران است 83میلیارد تومان قیمت گذاری میگردد که از این مبلغ سهم کارگر فقط ۱۵ میلیارد تومان است که رقم ۱۱ میلیارد تومان آن بابت حق سنوات حدود ۵۵۰ کارگر بازنشسته در فاصله سال ۸۸ تا پایان سال ۹۲ انباشته شده است و مابقی ۴ میلیارد تومان بابت مطالبات معوقه سالهای ۸۸ تا ۹۱، ۳۵۰ کارگر شاغل به وجود آمده است.

بازنشستگان مظلو م نساجی مازندران بارها گردهم آمدند ،راه را بستند و شعار ولایت مداری سردادند و گفتند این تجمع ما صنفی است وبرای مطالبات چندین ساله خود دست به تجمع میزنیم و علیرغم همه مشکلات ونداشتن ها ارادتمان به نظام کاسته نخواهد شد زیرا همین باز نشستگان بودند که در طول این انقلاب از تمام وابستگی های دنیوی گذشتند ودر همین مازندران جامعه کارگری بیش از 970 شهید تقدیم انقلاب کرد.

حال همان کارگر امروز بازنشسته شده است و این افراد لایق قربانی یکعده سیاسی و دلال گشته و هروز در پس فردا وفرداهای دگر پاسگاری میشود.

این کارگران علیرغم پیگیری های متعدد بدستور نهاد ریاست جمهوری به وزارت خانه‌های صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد و دارایی دستور بعد از گذشت حدود یک ماه از تجمع کارگران در تهران (خرداد ماه) وزیر اقتصاد و دارایی بانک ملی را به عنوان سهام دار کارخانه مامور رسیدگی به مشکلات کارگران کرد اما از آن زمان تا به امروز بعد از گذشت ۴ ماه بانک ملی بدنبال راه حل قانونی برای پرداخت مطالبات کارگران می‌گردد.

در این میاد بعداز توافق های نهایی و امضاءمسئولین استانی و کشوری تامین اجتماعی اعلام میدارد که 21 میلیارد تومان مطالبه و 20 میلیارد جریمه دیرکرد باید از فروش این زمین وصول کند و اضای مدیر کل خودرا لغو میکند و بانک ملی هم اعلام میدارد بیش از 70 میلیارد طلب کار است و زمینی که نرخ آن 83 میلیارد تومان نرخ گذاری شده هیچ دستگاهی برای کارگر تره ایی خورد نمیکن و کارگران بازنشسته دیگر نمی دانند به کی وچه کسی متصل گردند.

شاید برای خیلی ها در کشور 28 مهر روزی پر برکت و نشاط آوری باشد ولی برای کارگران باز نشسته نساجی مازندران شرمندگی و دست خالی رفتن نزد خانواده خویش است و شاید در این هدیه دادن ها فرزندان این گروه دریغ از اینکه بتوانند بعلت نداشتن هدیه ایی به پاس 30 سال خدمت صادقانه ایشان هدیه ایی برایشان تهیه کنند.

خدایا چنان کن سرانجام تو خشنود باشی و ما رستگار

/ 0 نظر / 16 بازدید