مازندران ثروتمند است؛ همتی لازم است به قامت البرز و دماوند استوار!

واسط مهرماه بود که استاندارمحترم مازندران در جمع خبرنگاران از برپایی همایشی به منظور دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت مشارکت در طرح های مختلف استان وبه خصوص طرح های نیمه تمامی خبر داد که به گفته ربیع فلاح جلودار شمارشان به بیش از 3500 طرح می رسد و اعتبارات دولت برای این میزان پروژه کافی نیست.
استاندارمازندران با اشاره به این که در سال جاری برای این استان 1300 میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت تخصیص یافته ، سرمایه گذاری در صنایع تکمیلی و خلق مزیت پایدار در بخش صنعت، شناسایی ومعرفی فرصت های کسب وکار، آسیب شناسی روند موجود صنایع تکمیلی، صنایع دریایی و باغی، صنعت ومعدن و تسهیل در فرآیندهای سرمایه گذاری زنجیره صنایع تکمیلی و بسترسازی در جهت افزایش انگیزه وارتقای مشارکت دانشگاه ها ونهادهای ذیربط را از جمله اهداف برپایی این همایش اعلام کرده بود.
ربیع فلاح در بخش دیگری از اظهاراتش ضمن تاکید بر جایگاه مهم اقتصاد دریایی در فرآیند توسعه ورشد اقتصادی وانتقاد از وضعیت موجود در بهره برداری بهینه از ظرفیت های موجود در استان تصریح نموده: تسهیل در صدور مجوزهای سرمایه گذاری در استان در اولویت دولت در استان مازندران است.
رییس مجلس هم به عنوان سخنران اصلی اولین همایش فرصت های سرمایه گذاری در استان مازندران با اشاره به این مطلب که لایحه خروج کشور از رکود در حال بررسی در مجلس می باشد، تاکید کرده: امروز آمادگی جدی برای توجه به تولید ملی وجود دارد.
دکتر علی لاریجانی با اظهار تاسف از این که سیاست های اصل 44 قانون اساسی به خوبی اجرا نشد وبا اصل خصوصی سازی فاصله داشته در قالب مصداق به نکته خوبی اشاره نموده و می گوید: خصوصی سازی به این معنا نبوده که پالایشگاه و پتروشیمی را از وزارت نفت بگیرند وبه وزارت دفاع بدهند.
وی تدوین قانونی برای تسهیل در فضای کسب وکار وراه اندازی تالارهای گفت وگوی بخش خصوصی ودولت را از دیگر اقدامات انجام شده برای نقش آفرینی بیشتر بخش خصوصی در عرصه اقتصادی عنوان نموده واذعان داشته اند: در حال حاضر تمرکز کشور به سمت خروج از رکود اقتصاد و ایجاد رقابت در عرصه اقتصادی است وبدون رقابت ، آبادانی و عدالت در کشور محقق نخواهد شد.
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان جزییات سیاست های مهم اقتصاد مقاومتی و نقش به سزای کارآفرینان و صنعتگران در تحقق این سیاست بسیار مهم اقتصادی برای برون رفت از وضعیت فعلی و گام برداشتن در مسیر توسعه اقتصادی ، امنیت موجود در کشور را در منطقه بی نظیر و عالی توصیف نمود که یکی از مولفه های مهم سرمایه گذاری محسوب می شود.
برپایی این همایش که برای اولین باروبه همت استاندارمحترم در مازندران برگزارشد، بیانگر عزم راسخ دولت برای خروج استان از وضعیت کنونی و گام برداشتن در مسیر شکوفایی اقتصادی است، امرمهمی که به خاطر وسعتش همراهی بخش خصوص با دولت تدبیر وامید را طلب می کند و به گفته ریاست محترم مجلس لازمه خروج کشور از رکود فعلی است.
استان مازندران در سالهایی نه چندان دور به قطب صنعت وکشاورزی در کشور مشهور بوده و ظرفیت های گردشگری اش شهره جهانی ومنطقه ای دارد.
مازندران روزگاری نه چندان دور تنوع محصولات کشاورز اش غیر قابل شماربود و اینک نیز رگه هایی ازآن به چشم می خورد اگرچه متاسفانه آرام آرام روبه افول است؛ وضعیتی که در یکی دودهه اخیر برای بخش صنعت وبه خصوص نساجی آن پیش آمد و اکنون فانوس به دست آرزومندیم که آن روزها باردیگر تکرار شود.
جاذبه های طبیعی و تاریخی اش سالانه دهه میلیون گردشگر داخلی و خارجی را به خود فرا می خواند حتی با تمام کمبودو کاستی هایش!
واینک نماینده عالی دولت پیشگام گردیده و صدها سرمایه گذاررا گردهم آورده تا ظرفیت های بی شمار مازندران را به نمایش بگذارد اگرچه این ظرفیت ها عیان هستند وهمتی بالا می خواهد تا اگر مانع و مشکلی هست برطرف گردد و سرمایه های بخش خصوصی به کمک شکوفایی اقتصاد استان بیایند و مازندران به جایگاهی برسد که شایستگی اش را داراست.
اینک که به گفته رییس مجلس شورای اسلامی عزم دولت جزم گردیده تا بسترمشارکت جدی بخش خصوصی در اقتصاد کشور فراهم آید و قوانین حمایتی در مجلس برای تسهیل در فضای کسب وکار در حال بررسی است، همایش فرصت های سرمایه گذاری در استان مازندران در بهترین شرایط و زمانی طلایی با حضور ریاست محترم مجلس برگزار گردید تا وحدت وهمدلی دولت ومجلس برای گام نهادن کشورمان در مسیر توسعه اقتصادی به نمایش گذاشته شود و سرمایه گذاران با انگیزه های لازم واطمینان از حمایت های قانونی قدم به این عرصه بگذارند و برای اعتلای نظام جمهوری اسلامی و شکوفایی اقتصاد کشورمان بکوشند.
بی شک رونق دوباره بخش کشاورزی با تقویت وایجاد صنایع تبدیلی و خلق مزیت های تازه در این بخش و آسیب شناسی مشکلات جاری در بخش های صنعتی وخدماتی اشتغال زا و مشارکت جدی بخش خصوصی وسرمایه گذاری در جهت اتمام طرح های نیمه تمام در زمینه های مختلف و بهره برداری از ظرفیت های گسترده بخش گردشگری و تقویت بخش بسیار مهم اقتصاد دریایی دغدغه های مهم مسئولان استان هستند که امیدواریم با برپایی این همایش و استقبال سرمایه گذاران به تدریج برطرف شوند واین مهم منوط به تحقق وعده هایی است که به مدعوین در همایش داده شده و امنیت خاطری است که با عملکرد مسئولان ونهادهای استان به دست خواهد آمد.
قبول کنیم که استان مازندران، وجب به وجب اش ثروت های پنهانی است که باید کشف شوند و به همت مردان کار وتلاش به منصه ظهور گذاشته شوند تا مردمان غیور این استان وایران عزیزبا افتخار بگویند که مازندران ثروتمند است و دیگر حرف وصحبتی از محرومیت در این دیار بر زبانها جاری نشود .
آری مازندران به راستی ثروتمند است وخداوند کریم به وفور به این دیارسخاوت داشته ونظر لطفش به مردمان غیور و خوش قلب این دیار همیشه جاری است واینک همتی لازم است به قامت البرز ودماوند همیشه استوار تا از این خوان گسترده روزی های حلال به دست آید و ساکنین مومن اش طعم شیرین رفاه وآسایش را بچشند.
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و مارستگار

 

 
/ 0 نظر / 29 بازدید